به علت نامعلوم

2 اردیبهشت 1394

در محل حادثه مشاهده شد یک دستگاه پورشه به دلیل نامشخصی از مسیر اصلی منحرف و با جدول‌ها و درخت‌های کنار خیابان برخورد کرده و بعد از طی مسافتی در محل متوقف شده است.

در محل حادثه مشخص شد یک دستگاه بی ام و با 4 سرنشین مرد که سقف آن باز بود،‌ به دلیل نامشخص از مسیر اصلی منحرف و بعد از برخورد با گاردیل‌، جدول و یک دستگاه پرشیا در محل متوقف شده بود.

porche accident

 

این چندمین تصادف خودرو با درخت و گاردیل و … در نصفه شبه که به علت نامعلومی اتفاق افتاده.

به من حق بدین نگران وضعیت فرهنگی مملکت باشم!

کنکور غرب شناسی

31 فروردین 1394

وی تاکید کرد که ………….. عرصه فعالیتی گروهی است و در واقع مدرسه زندگی است که انسان می‌تواند در آن به مهارت‌های بالایی برای زندگی و تهذیب نفس دست یابد.

جای خالی را با کلمه ی مناسب پر کنید:

الف) بسیج

ب)مسافرت جهادی

ج) دبیرستان م.1

د)مستطیل سبز (+)

 

نسل چهارم انقلاب اسلامی

5 بهمن 1393

ما بچه های نسل دقیقه ی نود و وقت اضافی
ما بچه های نسل شلختگی فکری فرهنگی!
ما بچه های نسل دانستن و خواستن و توانستن و حال نداشتن!
ما بچه های نسل سرعت زیاد و دقت کم
ما بچه های نسل تدبیر و امید…

+

عصر تاریکی

16 آذر 1393

آه از وقتی اسلام شناسنامه ای دانش آموزان با علم پوزیتیو در تناقض قرار بگیرد
و معلم سکولار توصیه کند حساب دین و علم را از هم جدا کنید!

مهارت زندگی دینی

6 آذر 1393

«مناجات با خدا و دعا مهم ترین مهارت در زندگی معنوی و دینی است. دعا یک مهارت است و به آموزش نياز دارد. کدام کتاب درسی، كدام قصه، انیمیشن و کارتون، کدام فیلم کودک و نوجوان يا برنامه آموزشی تلویزیون این مطلب را حساب شده، آموزش داده است؟ … ياد گرفتن اينكه در تنهایی و در زماني كه هیچ کسی جز خودش و خدا نيست با او حرف بزند، نجات بخش است. مهارت زیارت، اینکه بتواند و بلد باشد با یک ولی خدا چگونه حرف بزند، مهارت نذر، مهارت صدقه، اینها مهارت های زندگی دینی است.»

سبک زندگی – حجت الاسلام زائری- نشر آرما – ص104

سمینار بررسی مسائل اجتماعی ایران

5 آذر 1393

اصرار روی اینکه در طول یک ارائه ی علمی مفصل، مدام “انقلاب اسلامی”  را “انقلاب 1357” بنامد و به جای امام خمینی (ره) از آیت الله خمینی استفاده کند را می توانم درک کنم
اما اینکه با چه چسبی مشکل سرقت علمی و خرید و فروش پایان نامه ها در دانشگاه ها را به اسلامی شدن دانشگاه ها و  اندیشه های مقام معظم رهبری چسباند نه!

کاش روزی برسد که در سپهر علوم انسانی، به جای «جمهوری اسلامی» به «مسائل جمهوری اسلامی» بپردازیم.

از آسمون داره میاد…

7 شهریور 1393

هدفمندی یارانه ها- ازدواج زود هنگام- روابط زن و شوهری- طلبه تراز – ازدیاد جمعیت- حس پدری- بچه روزی شو با خودش میاره – انتخاب اسم فوق العاده-جواد عزتی- مارمولک، اخراجی ها و طلا و مس- مسعود ده نمکی- بی سر و ته- میزانسن سمبلیک- شعار، شعار، شعار- شوخی کلامی- لهجه ترکی- باسن بچه- دیزالوهای اروتیک- تماشای فیلم با 110 دانش آموز – نشستن روی پله ها – چرت زدن وسط فیلم- فرشته ها با هم می آیند

سر در آخور

4 شهریور 1393

ما شهروندان مطیعی برای دهکده جهانی نیستیم؛ این سخن نیاز به کمی توضیح دارد.
شهروندِ مطیع کسی است که وجود فردی اش مستحیل در جامعه ای است که پیرامون او وجود دارد. اعتراضی ندارد. استدلال های رسمی را می پذیرد و در صدق گفتار سیاستمداران تردید روا نمی دارد.
تا آنجا تسلیم قوانین محلی است که عدالت را نه قبله قانون، که تابع آن می بیند. به آنچه فرا می خوانندش روی می آورد و از آنچه باز می دارندش پرهیز می کند. دروازه های گوش و چشم و عقلش برای پیام های پروپاگاندا باز است…دهکده جهانی هم برای آنکه سر پا بماند به شهروندان مطیعی نیاز دارد که سرشان در آخور خودشان باشد.

سید مرتضی آوینی – انفجار اطلاعات

 

30 ویژگی شهروند مطلوب

این ها هم هست:

30 ویژگی یک شهروند متمدن

30 ویژگی سیاست مدار

امروز هنوز تموم نشده…

29 مرداد 1393

یونس، همان حاج کاظم آژانس شیشه ای است. دیروز با حالت های عصبی و هیجانی، آرمان هایش را فریاد می زد و به خاطر رفیق رزمنده اش، مسافران آژانس هواپیمایی را به گروگان می گرفت و امروز با سکوت و متانت در معرض قضاوت و توهین و تحقیر اهالی بیمارستان قرار می گیرد تا، آبروی زنی ناشناس را حفظ کند.

راننده تاکسی گمنام امروز، داغ بدنامی را به جان می خرد  و از آبرو می گذرد چون که دیروز به جرم گروگان گیری و اقدام علیه امنیت ملی بدنامی را تجربه کرده است.

و مگر نه این که: “خوش‌نامی قدم اول است، از خوش‌نامی به بدنامی رسیدن قدم بعدی بود. قدم آخر گم‌نامی است…طوبی للغربا”643-2

یونس، تنهاست و اجازه نمی دهد دیگران با حرافی و «سر صحبت را باز کردن» این تنهایی را خدشه دار کنند. مونس تنهایی یونس، همسرش طاهره است که تلفنی حالش را می پرسد و البته در آخر فیلم ، پاداش سکوت یونس، نوزادی مجهول الهویه است که  مهمان ناخوانده ی این زوج نازا می شود.

امروز، حکایت قهرمانی است که دیروز در جنگ از پایش گذشته و امروز در شهر از آبرویش می گذرد. قهرمانی که بی اعتنا به گذشته و آینده تکلیف امروزش را ادا می کند و حوصله ی پاسخگویی به دیگران را هم ندارد!

 

پ.ن:
1. شخصیت پردازی مبهم، ریتم کند و غیرمنطقی بودن بعضی از  کنش ها ضعف های غیرقابل چشم پوشی فیلم بودند.
2. واقعا ازدواج موقت اینقدر بده؟ یا  مهمترین مسئله ی مملکته که میرکریمی باید کل داستان رو حول زیرآب زنی صیغه و … شکل بده؟!
3. امروز رو دیروز با دانش آموز جماعت تماشا کردم. بعد از فیلم مسئله ی مهمشون این بود که وقتی رفتن خونه با چه رویی داستان فیلمو برای خانواده تعریف کنن؟!
 

دین دنیای نوین

6 تیر 1393

«دین افیون توده هاست.» این جمله یکی از پرارجاع ترین نقل قول های کارل مارکس، اقتصاددان و جامعه شناس قرن هجدهم  است. در نگاه وی دین با اعطای توهم خوشبختی به مردم، به آنها  احساس غرور و آگاهی دروغین داده و با وارونه جلوه دادن واقعیت ها  روابط نابرابر و ستمگرانه را توجیه می کند.

دین از نظر مارکس اصالتی ندارد و تنها ابزاری در دست زورمندان (= مستکبران) برای تحمیل عقاید خود به ستمدیدگان است. روی‏ آوری به دین به دلیل توجیه وضعیت موجود و عجز از مقابله با ناملایمات و تسکین دردهاست. او معتقد است دین اساسا محصول از خودبیگانگی و  ابزار فریبکاری و ستمگری به طبقه ی ‏زیردست جامعه است و نیز نوعی تسلیم و مایه تسلی در برابر ستمگری است.

جام جهانی توهم

مارکس اشتباه می کرد. این دین نبود که افیون توده ها شد…

RSS